رکود اقتصادی آمریکا

1401/06/05 400 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

هیچ نشانه ای از رکود در داده های اساسی آمریکا وجود ندارد، تورم ماهانه کاهش یافت.

کاهش نرخ تورم احتمالا مورد استقبال مقامات بانک مرکزی ایالات متحده قرار خواهد گرفت. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، روز جمعه در کنفرانس سالانه بانک مرکزی جهانی گفت که ایالات متحده برای مدتی به سیاست های پولی سختگیرانه نیاز خواهد داشت. بانک مرکزی از ماه مارس نرخ بهره خود را 225 واحد افزایش داده است.
هزینه های مصرف کننده آمریکا در ماه جولای به سختی افزایش یافت زیرا کاهش قیمت بنزین به فروش پمپ بنزین لطمه زد، اما از طرفی تورم ماهانه به شدت کاهش یافت که این اتفاق نیاز فدرال رزرو را برای افزایش سه چهارم درصدی دیگر نرخ بهره در ماه آینده کاهش می‌دهد.
با توجه به اینکه قیمت بنزین در مسیر کاهشی حتی بیشتر از ماه جولای قرار دارد، و نشانه‌هایی مبنی بر کاهش تورم کالاهای اصلی، گمان می‌‍شود که این امر می‌تواند راه را برای افزایش کمتر 50 واحدی در ماه سپتامبر باز کند. اگرچه  سیاست پولی فدرال رزرو خطر رکود اقتصادی را افزایش داده است اما کاهش فشارهای قیمتی در صورت تداوم، می تواند به آنها اجازه دهد تا افزایش نرخ بهره خود را کاهش دهند. اگر چه قیمت ها کاهش یافته است اما اقتصاددانان همچنان مطمئن نیستند که آیا این اوج تورم هست یا خیر؟

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت