بلاتکلیفی قیمت نفت

بلاتکلیفی قیمت نفت
1401/09/29 494 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

علیرغم افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین اما به نظر می‌رسد که مقامات این کشور قصد دارند به سیاست‌های سختگیرانه خود در برابر کویید پایان دهند و اقدامات حمایتی بیشتری را برای احیای اقتصاد این کشور انجام دهند. با این تدابیر امیدها برای مصرف انرژی بیشتر در بلندمدت افزایش می‌یابد هرچند به نظر می‌رسد افزایش تعداد مبتلایان، چشم‌انداز کوتاه‌مدت را مخدوش می‌کند.

قیمت نفت در ابتدای روز سه‌شنبه با تضعیف شاخص دلار و برنامه ایالات متحده برای ذخیره‌سازی مجدد نفت اندکی افزایش یافت، اما افزایش موارد ابتلا به کرونا این چشم‌انداز مثبت‌ کوتاه مدت را اندکی تیره و تار کرد و باعث محدودیت در افزایش قیمت نفت شد.

تحلیلگران به اتفاق موافق هستند که نشانه‌های واضحی از رشد تقاضا برای افزایش بیشتر قیمتها مورد نیاز است. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد می‌گوید که به شفافیت بیشتری در خصوص بازگشت رونق اقتصادی به چین احتیاج داریم. نظرسنجی world economics در روز دوشنبه نشان داد که اعتماد تجاری در چین به پایین‌ترین حد خود از ژانویه 2013 رسیده است که نشان دهنده تأثیر افزایش موارد کووید-19 بر فعالیت‌های اقتصادی می‌باشد.

سرمایه‌گذاران در مورد خطرات رکود جهانی در سال آینده محتاط هستند، زیرا بانک‌های مرکزی بزرگ علارغم تعهد خود به کاهش تورم، دیدگاه‌هایی سختگیرانه‌تر از آنچه بازارها پیش‌بینی می‌کردند، نسبت به سیاست‌ها ارائه کردند.

مقالات مرتبط :

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت