کتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد قسمت 1

کتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد قسمت 1
1402/04/22 3981 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد ( فصل اول )

پدر، چرا اینقدر نابرابری وجود دارد؟ 

نوشته: یانیس واروفاکیس

مترجم: فاطمه پورحسن


در این کتاب کوتاه، یانیس واروفاکیس، اقتصاددان مشهور جهان، قصد دارد به سوال ساده دخترش زنیا پاسخ دهد. او با استفاده از داستان‌های خودش و اسطوره‌های معروف - از ادیپ و فاوست گرفته تا فرانکشتاین و ماتریکس - توضیح می‌دهد که اقتصاد چیست و چرا قدرت شکل‌دهی زندگی ما را دارد. گفتگوی او با دخترش درباره اقتصاد، صمیمی و برای همه جهان قابل درک است و خوانندگان را با مهمترین مسئله زندگی کنونی آشنا و به درک بهتر این دنیای پر از چالش کمک می کند؛ و در عین حال به ما الهام می بخشد تا آن را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.


 

یانیس واروفاکیس در سال 1961 در آتن به دنیا آمد. او برای سال‌های طولانی در دانشگاه‌های سراسر دنیا از جمله بریتانیا، استرالیا و ایالات متحده آمریکا درس اقتصاد را تدریس می‌کرد تا اینکه سرانجام در سال 2015 وزیر دارایی یونان شد. خاطرات او از تجربیاتش در دولت، به نام بزرگسالان در اتاق: نبرد من با استقرار عمیق اروپا، در سال 2017 پرفروش ترین کتاب بود. همچنین کتاب قبلی او، ضعیفان از چه چیزی باید رنج ببرند؟اروپا، سختگیری و تهدید برای ثبات جهانی در سال 2016 پرفروش ترین کتاب شد.

او در حال حاضر استاد اقتصاد در دانشگاه آتن است و به عنوان یکی از بنیانگذاران جنبش دموکراسی در اروپا شناخته میشود و تعداد بسیاری مخاطب در سراسر دنیا دارد. دختر او زنیا اکنون پانزده ساله است و در سیدنی استرالیا زندگی می کند.

 

از طریق لینک زیر می توانید فصل یک این کتاب را مطالعه نمایید

هر هفته قسمتی از این کتاب منتشر خواهد شد

 

دانلود قسمت اول کتاب

 

مقالات مرتبط :

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت