جهش در نفت

جهش در نفت
1401/08/23 394 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

بهبود چشم‌انداز تقاضا، تشدید محدودیت عرضه، جهش در نفت

تغییر در تصمیمات سیاسی چین، بزرگترین واردکننده نفت خام، باعث شد تا بازارها نسبت به رشد چین خوشبین باشند، مقامات نشان دادند که بالاخره توجه خود را معطوف به حمایت از اقتصاد کرده‌اند. پیش بینی می‌شود که کاهش محدودیت می‌تواند منجر به افزایش تقاضا نفت خام شود.

از طرفی کاهش تولید 2 میلیون بشکه‌ای اوپک از ماه نوامبر باعث تشدید محدودیت در عرضه شده و تا حدودی قیمت‌ها را بهبود داده‌است. اما در این رابطه نگرانی‌هایی وجود دارذ؛ در مقاله‌ای در سایت Oil price گفته شده است که جنبش ضد اوپک در غرب در حال به ثمر رسیدن است که می‌تواند برای بازارهای نفت فاجعه بار باشد. این حرکت ممکن است از نظر سیاسی محبوب باشد اما واقعیت بازار انرژی امروز به این معنی است که چنین حرکتی پیامدهای جهانی خواهد داشت. این حرکت باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود و قطعا به اقتصاد ضربه خواهد زد.

نفت روسیه نیز از ماه دسامبر توسط اتحادیه اروپا تحریم خواهد شد که باعث کاهش بیشتر عرضه نفت می‌شود. جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید: احتمالا روسیه برای اینکه از توقف برخی از عرضه‌ها جلوگیری کند، مجبور خواهد بود تا بخشی از نفت خام خود را با قیمتی که آمریکا و متحدانش تعیین کرده‌اند عرضه کند.

منبع: Trading Economics و Oilprice

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت