احتمال افزایش قیمت گازوئیل

احتمال افزایش قیمت گازوئیل
1401/07/27 428 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با کاهش تقاضای سوخت افزایش یافت، این سیگنال معمولا منجر به کاهش قیمت نفت می‌شود. وزارت انرژی در  روز پنجشنبه اعلام کرد؛ ذخایر نفت از 429 میلیون بشکه در هفته گذشته با جهش نزدیک به 10 میلیون به 439 میلیون بشکه رسیده است. تقاضای بنزین  هم در طول هفته 13 % کاهش یافت.

با این حال، بازار در مواجهه  با افزایش عرضه و ضعیف شدن تقاضا بدون نگرانی رو به جلو حرکت کرد.قیمت نفت در معاملات روز پنجشنبه به جای کاهش در حال افزایش بود و از 89 دلار در هر بشکه عبور کرد. اندی لیپو، رئیس شرکت  Lipow Oil Associates گفت: داده ها نشان از کاهش ذخایر سوخت‌های تقطیری می‌دهد و همچنین به این نکته اشاره کرد که در این زمان از سال هیچ وقت به این میزان پایین نبوده است. ذخایر سوخت‌های تقطیری، از جمله گازوئیل و نفت گرمایشی، طی هفته گذشته از 111 میلیون بشکه با 4% کاهش به 106 میلیون بشکه رسید و ذخایر در این زمان از سال حدود 23 درصد کمتر از حد معمول است.

به دلیل کاهش عرضه از سمت روسیه و همچنین ظرفیت کم پالایش، ذخایر سوخت‌های تقطیری در  تمام طول سال کاهشی بوده است. لیپو همچنین گفت احتمالا در هفته‌های آینده شاهد افزایش قیمت گازوئیل خواهیم بود. افزایشی که به شکل هزینه‌های بالاتر برای کالاها و خدمات به مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت