در بازار نفت چه می‌گذرد؟

در بازار نفت چه می‌گذرد؟
1401/09/21 485 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

بسته ماندن خط لوله کلیدی تامین‌کننده آمریکا، کاهش قوانین کرونایی در چین و تهدیدات پوتین، رئیس جمهور روسیه مبنی بر کاهش تولید خود، باعث شد تا امروز اندکی کاهش روز جمعه قیمت نفت بهبود یابد. 

روز یکشنبه، شرکت انرژی TC کانادا اعلام کرد که هنوز علت نشت خط لوله نفت کیستون مشخص نشده است و او همچنین هیچ تاریخی را برای از سرگیری عملیات خط لوله مشخص نکرد. این خط لوله روزانه 622000 بشکه نفت خام سنگین کانادا را از آلبرتا به پالایشگاه‌های غرب میانه ایالات متحده و سواحل خلیج مکزیک می‌فرستد.

در چین نیز کاهش سیاست سختگیرانه در برابر کووید صفر همچنان ادامه داد، هر چند که ساکنان معتقدند بازگشت به حالت عادی به این زودی‌ انجام نمی‌گیرد.

پوتین روز جمعه گفت که روسیه، بزرگترین صادرکننده انرژی جهان، می‌تواند تولید خود را کاهش دهد و از فروش نفت به هر کشوری که سقف قیمتی را بر صادرات روسیه اعمال می‌کند، خودداری کند. تحلیلگران ANZ در یادداشتی می گویند در حالی که عدم قطعیت پیرامون تحریم‌های اتحادیه اروپا بر نفت روسیه و سقف قیمتی، نوسان قیمت‌ها را بالا نگه داشته‌است، این تحریم‌ها تاکنون تأثیر محدودی بر بازارهای جهانی داشته است. وزیر انرژی عربستان سعودی نیز روز یکشنبه گفت که تاثیر تحریم‌های اروپا و اقدامات سقف قیمتی هنوز نتیجه روشنی نداشته و اجرای آن هنوز نامشخص است.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت