تکلیف بازارها معلوم می‌شود!

تکلیف بازارها معلوم می‌شود!
1401/09/21 356 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) در روز سه شنبه، تا حد زیادی مسیر بازارها را برای این هفته تعیین می‌کند. اقتصاددانان انتظار دارند تورم سالانه در ماه نوامبر به 6.1 درصد کاهش یابد، در حالی که در ماه قبل 6.3 درصد افزایش یافته‌بود. اما از طرفی داده‌های روز جمعه نشان داد که شاخص قیمت‌های تولیدکننده سریع‌تر از حد انتظار افزایش یافته است و حالا بازارها نگران این هستند که داده‌های فردا خبر از تداوم تورم بالا بدهد و در نتیجه نرخ‌ بهره برای مدت طولانی‌تری بالا بماند.

کریس وستون اقتصاددان می‌گوید: ما نه تنها منتظر افزایش 50 واحدی هستیم بلکه دنبال سرنخ‌هایی می‌گردیم که آیا پاول قصد دارد در ماه ژانویه افزایش 25 واحدی را در دستور کار خود قرار دهد یا خیر! از طرفی کوین کامینز اقتصاددان ارشد آمریکا هم می‌گوید که بعید به نظر می‌رسد پاول از افزایش 50 واحدی صرف نظر کند. شاید در حال حاضر صحبت‌های پاول و چشم‌انداز تصمیمات سیاسی فدرال رزرو در سال آینده مهمتر از اقدامات کوتاه‌مدت باشد.

در همین حال جانت یلن، وزیر خزانه داری، اظهار کرد که اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد کاهش قابل توجهی در تورم آمریکا را برای سال 2023 پیش‌بینی می‌کند.

منبع: رویترز

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت