نوسان اندک در قیمت نفت خام

نوسان اندک در قیمت نفت خام
1401/08/03 317 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

قیمت‌آتی نفت خام WTI در روز سه شنبه در محدوده 84.5 دلار در هر بشکه در نوسان بود و برای چهارمین جلسه متوالی بدون تغییر محسوسی باقی ماند زیرا معامله گران توانستند بین چشم انداز کاهش عرضه و ترس از رکود اقتصاد جهانی تعادل برقرار کنند. برای نفت برنت نیز شرایط به همین صورت پیش رفت و در محدوده 93 دلار در هر بشکه معامله شد.  

این روزها قیمت نفت همچنان حمایت می‌شود زیرا اوپک پلاس قرار است از ماه نوامبر تولید خود را به میزان 2 میلیون بشکه در روز کاهش دهد، این در حالیست که ممنوعیت واردات نفت خام از روسیه به اروپا از ماه دسامبر اجرایی خواهد شد.

کاهش نرخ دلار و امید به افزایش اندک نرخ بهره توسط فدرال رزرو  احساس ریسک را افزایش داد؛ با این وجود نگرانی‌ درباره کاهش بالقوه تقاضای جهانی همچنان در بازار وجود داشت. در آمریکا فعالیت بخش خصوصی در ماه اکتبر برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت که عمدتاً به دلیل تقاضای ضعیف تر بود و حاکی از آن است که شرایط مالی سخت‌تر در حال حاضر تاثیر خودش را بر اقتصاد گذاشته است. 

در چین، بزرگترین وارد کننده نفت خام، سیاست‌ها و عدم قطعیت‌ اقتصادی نیز بر چشم انداز تقاضا تاثیر گذاشته است زیرا رییس جمهور این کشور، شی جین پینگ، کنترل خود را بر نهادهای تصمیم‌گیرنده این کشور بیشتر کرده است.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت