تغییرات مهمی پیش روی بازار نفت است!

تغییرات مهمی پیش روی بازار نفت است!
1401/09/12 383 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

توافق بر سقف قیمتی 60 دلاری نفت روسیه

کشورهای G7 بالاخره بر روی سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه نفت خام روسیه توافق کردند. گفته می‌شود این سقف قیمت از 5 دسامبر یا خیلی زود پس از آن اعمال خواهد شد. با توجه به اینکه این سقف 5% پایینتر از نرخ جهانی نفت Urals می‌باشد؛ کشورها توافق کردند که سقف قیمت در اواسط ژانویه و پس از آن هر دو ماه یکبار بررسی شود. اورسولا فون، رئیس کمیسیون اروپا گفت: "این به ما کمک می‌کند تا قیمت‌های جهانی انرژی را ثابت نگه داریم و همچنین این اتفاق به نفع اقتصادهای نوظهور در سراسر جهان می‌باشد."

اوپک در حال بررسی سقف قیمتی نفت روسیه و اعتراضات چین

به گزارش رویترز برخی منابع گفته اند اوپک ممکن است از کاهش بیشتر تولید صرف نظر کند. هر چند هنوز به دلیل شرایط جهانی و تقاضا احتمال کاهش بیشتر تولید به طور کامل منتفی نشده است. برخی تحلیلگران می‌گویند که احتمال غافلگیری هم وجود دارد. جی پی مورگان در گزارشی در هفته گذشته اعلام کرد که  احتمالاً در صورتی که تقاضا بدتر شود، اوپک پلاس نیم نگاهی به کاهش بیش از 500 هزار بشکه در روز هم خواهد داشت.

ونزوئلا و شورون به طور رسمی قراردادهای نفتی را در کاراکاس امضا کردند

وزیر نفت ونزوئلا روز جمعه قراردادهایی را با شرکت نفت آمریکایی شورون امضا کردند که هدف آن کمک به احیای تولید نفت این کشور و توسعه عملیات می‌باشد. آمریکا هفته گذشته مجوزی شش ماهه به شورون اعطا کرد که به آن اجازه می‌دهد نقش گسترده‌تری در پروژه‌های موجود در ونزوئلا داشته باشد. این پروژه‌ها در حال حاضر حدود 100000 بشکه نفت خام در روز را تولید می کنند.

منبع: رویترز

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت