وضعیت خوب بازار جهانی

وضعیت خوب بازار جهانی
1401/10/24 416 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

بازار جهانی

پس از اینکه در هفته گذشته داده‌های اقتصادی آمریکا نشان از کاهش تورم در ماه دسامبر را داد شاخص دلار آمریکا به کمترین میزان در هفت ماه گذشته سقوط کرد و امیدها را بابت کاهش افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تقویت کرد. اقتصادانان انتظار دارند که فدرال رزرو در 1 فوریه حتی افزایش زیر 25 واحدی را در دستور کار خود قرار دهد.
از طرفی خریدهای اخیر نفت خام توسط چین و افزایش ترافیک جاده‌ای در این کشور امیدها به بهبود تقاضا در دومین اقتصاد بزرگ جهان را تقویت می‌کند.

 

نفت

نفت برنت در هفته گذشته بیشترین افزایش هفتگی از اکتبر را ثبت کرد و هفته را با 85 دلار در هر بشکه به پایان رساند. بهبود چشم‌انداز تقاضا از سوی بزرگترین واردکننده نفت خام و سقوط ارزش دلار به پایین‌ترین حد در هفت ماه گذشته از عوامل موثر بر افزایش قیمت نفت می‌باشد.

 

طلا 

قیمت طلا که در آغاز سال 2023 تاکنون 5 درصد افزایش یافته است؛ در پی سقوط ادامه دار شاخص دلار، در روز جمعه به بالاترین حد 9 ماهه رسید و به مقاومت کلیدی 1950 دلار در هر اونس نزدیک شد. اد مویا، تحلیلگر معاملات OANDA، اظهار کرد: قیمت طلا همینطور در حال افزایش است زیرا وال استریت اطمینان دارد که کار فدرال رزرو با افزایش نرخ‌ها تقریبا تمام شده است.

 

نقره

هر اونس نقره با جهش 2.1 درصدی به 24.28 دلار رسید و بالاترین رشد هفتگی خود از 23 دسامبر را تجربه کرد.

 

 

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت