بازارهای جهانی در هفته پیش رو | هفته منتهی به 6 مرداد

بازارهای جهانی در هفته پیش رو | هفته منتهی به 6 مرداد
1402/04/28 252 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

این هفته داده های اقتصادی مهمی منتشر خواهد شد. در ایالات متحده، فدرال رزرو نرخ بهره جدید را اعلام خواهد کرد. در اروپا نیز انتظار می رود که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را با 25 واحد افزایش به 4.25 درصد برساند. در آسیا، چین درگیر تنظیم سیاست های جدید برای دستیابی به رشد مورد انتظار خود می‌باشد.


ایالات متحده

هفته بسیار پر افت و خیزی برای بازار ایالات متحده خواهد بود. در این هفته فدرال رزرو تصمیم جدیدش در مورد نرخ بهره را اعلام خواهد کرد، همچنین تولید ناخالص داخلی سه ماه دوم و گزارش درآمدی شرکت‌های مختلف نیز اعلام خواهد شد.

photo of fed governor conference

به طور کلی انتظار می‌رود فدرال رزرو در روز چهارشنبه نرخ بهره را 25 واحد دیگر افزایش دهد؛ بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند که این آخرین افزایش از چرخه انقباضی فعلی خواهد بود زیرا از فشارهای تورمی اندکی کاسته شده است.

در بخش داده‌های اقتصادی انتظار می‌رود، تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم 1.6 درصد رشد داشته باشد، اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد، این ضعیف‌ترین سرعت رشد از زمان رکود ثبت شده در نیمه اول سال 2022 را نشان می‌دهد.

سرمایه‌گذاران در بازار سهام ایالات متحده منتظر گزارش عملکرد شرکت‌های مطرح از جمله آلفابت، مایکروسافت، متا، و آمازون می‌باشند.

 

اروپا

پیش بینی می شود که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را با 25 واحد افزایش به 4.25 درصد برساند. همچنین، فعالان بازار هر گونه نشانه‌ای در مورد تعدیل نرخ‌های آتی را با توجه به اظهارات اخیر مقامات بانک مرکزی اروپا و کاهش تورم، به دقت رصد خواهند کرد. علاوه بر این، انتظار می رود داده های PMI نشان دهنده رکود اقتصادی منطقه یورو در ماه جولای باشد.

 photo of central bank of Europe

در آلمان، انتظار می‌رود که داده‌های CPI برای ماه جولای کاهش تورم را نشان دهد. در فرانسه و اسپانیا نیز، پیش‌بینی می‌شود داده های تولید ناخالص داخلی این دو کشور رشد اقتصادی را نشان دهند، هر چند که نسبت به سه ماه گذشته سرعت رشد کمتری تخمین زده شده است.

در بریتانیا، انتظار می‌رود داده‌های PMI نشان دهد که تولید بخش خصوصی با آهسته‌ترین نرخ رشد از ماه مارس، به دلیل کاهش فعالیت بخش خدمات، افزایش یافته باشد.


آسیا، قاره کهن

در آسیا همه نگاه‌ها به تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن معطوف خواهد شد، زیرا نشانه‌هایی از نرخ تورم ثابت و رشد نسبتاً قوی می‌تواند بانک مرکزی را وادار کند تا تغییراتی در سیاست‌های پولی آتی خود اعمال نماید. S&P Global همچنین داده های PMI ماه جولای را فاش خواهد کرد. 

a picture of bank of japan by saham barez

در چین، بحث‌هایی در مورد طرح های تقویت بهبود اقتصادی مطرح خواهد شد. در همین حال، کره جنوبی نرخ رشد تولید ناخالص داخلی خود را برای سه ماهه دوم منتشر خواهد کرد. در استرالیا، نیز نرخ تورم سه ماهه دوم، داده‌های PMI جولای و شاخص خرده فروشی ماه ژوئن منتشر خواهد شد.
 

رویدادهای مهم این هفته

  • روز دوشنبه: شاخص PMI ایالات متحده، آلمان و فرانسه و بریتانیا
  • روز سه شنبه: شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده
  • روز چهارشنبه: نرخ بهره ایلات متحده و شاخص cpi استرالیا 
  • روز پنجشنبه: نرخ بهره و جلسه سیاست گذاری اروپا و تولید ناخالص داخلی ایالات متحده
  • روز جمعه: جلسه سیاست گذاری ژاپن، تولید ناخالص داخلی کانادا، cpi آلمان و شاخص احساسات مصرف کننده ایلات متحده

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت