بازارهای جهانی در هفته پیش رو | هفته منتهی به 31 شهریور

بازارهای جهانی در هفته پیش رو | هفته منتهی به 31 شهریور
1402/06/26 2028 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

در هفته منتهی به 31 شهریور، بازارهای جهانی کاملا تحت تاثیر تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره خواهند بود. علاوه بر این، در ایالات متحده، همه نگاه ها به انتشار داده‌های S&P Global PMI و همچنین داده های بازار مسکن از جمله مجوزهای ساخت، فروش خانه ها و شاخص بازار مسکن NAHB خواهد بود. همچنین بانک‌های مرکزی بریتانیا، ژاپن، چین، ترکیه، نروژ، سوئد، تایلند، سوئیس، برزیل، اندونزی، فیلیپین و آفریقای جنوبی در مورد جهت‌گیری سیاست پولی خود رایزنی خواهند کرد. سرمایه گذاران همچنین نرخ تورم در بریتانیا، کانادا، ژاپن، و آفریقای جنوبی و داده های PMI فرانسه، آلمان، بریتانیا، منطقه یورو، ژاپن و استرالیا را به دقت زیر نظر خواهند داشت.


نرخ بهره فدرال رزرو احتمالا ثابت خواهد ماند.

جلسه سیاست گذاری فدرال رزرو آمریکا چهارشنبه این هفته تشکیل خواهد شد و پیش بینی های بازار حاکی از آن است که نرخ بهره در سطح فعلی 5.25٪ -5.5٪ که بالاترین رقم از سال 2001 تا کنون بوده است، بدون تغییر باقی می ماند. همچنین سرمایه گذاران به آخرین پیش‌بینی‌های اقتصادی FOMC در مورد تأثیر بالقوه سیاست‌های پولی بر تورم و بازار کار، توجه خواهند داشت. انتظار می‌رود برآورد اولیه نظرسنجی S&P Global PMI وخامت بیشتر بخش تولید ایالات متحده در ماه سپتامبر، در کنار رشد اندک فعالیت‌ بخش خدمات را نشان دهد. علاوه بر این، مجموعه‌ای از شاخص‌های مرتبط با مسکن، از جمله مجوزهای ساخت، فروش خانه‌ها، و شاخص بازار مسکن NAHB، قابل توجه خواهد بود. 

 

def conferancew

در سایر کشورهای قاره آمریکا، بانک مرکزی برزیل به‌رغم افزایش جزئی تورم در ماه گذشته در پی افزایش قیمت سوخت، احتمالاً کاهش 50 واحدی نرخ بهره را در دستور کار قرار خواهد داد. در شمال قاره نیز، کانادا داده هایی را در مورد نرخ تورم، شاخص خرده فروشی و بازار مسکن منتشر خواهد کرد.

 

اروپا، افزایش مجدد نرخ بهره بانک انگلستان؟

در اروپا پیش‌بینی می‌شود بانک انگلستان پانزدهمین افزایش متوالی نرخ بهره خود را اعمال کند و نرخ بهره را با ۲۵ واحد افزایش به ۵.۵ درصد، بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ تاکنون، برساند. انتظار می رود هزینه های مصرف کننده برای ماه آگوست 7.1 درصد افزایش یافته باشد که به طور قابل توجهی بیشتر از هدف 2.0 درصدی بانک انگلستان است. با این حال، داده‌های PMI flash احتمالاً دومین کاهش ماهانه متوالی در تولید بخش خصوصی را نشان خواهد داد.

 

 photo of central bank of Europe

در سایر نقاط اروپا، پیش بینی می شود که PMI های منطقه یورو، آلمان و فرانسه کاهش بیشتری را در فعالیت بخش های تولید و خدمات در ماه سپتامبر نشان دهند. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های تولیدکننده در آلمان برای دومین بار در یازده ماه گذشته افزایش یابد.


آسیا، چین در کانون توجهات

در آسیا تصمیمات سیاست پولی در کانون توجه خواهد بود و همه نگاه ها به تصمیم بانک خلق چین برای نرخ اولیه وام در این هفته است. تصمیم در مورد نرخ بهره در ژاپن نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت. ژاپن همچنین داده های PMI سپتامبر و نرخ تورم ماه آگوست را منتشر خواهد کرد. مقامات پولی اندونزی و فیلیپین همچنین نرخ های بهره جدید را تعیین خواهد کرد. در جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی استرالیا اطلاعات بیشتری در مورد نرخ بهره ارائه خواهد شد. از دیگر داده های کلیدی آسیا می توان به PMI فلش سپتامبر استرالیا و همچنین تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم نیوزیلند اشاره کرد.

pmi china


رویدادهای مهم این هفته

  • روز سه شنبه: cpi کانادا، جلسه سیاست گذاری بانک مرکزی استرالیا
  • روز چهارشنبه: نرخ بهره چین، cpi بریتانیا، نرخ بهره فدرال رزرو
  • روز پنجشنبه: gpd نیوزلند، نرخ بهره بریتانیا، درخواست بیمه بیکاری ایلات متحده
  • روز جمعه: نرخ بهره ژاپن، داده های pmi فرانسه و آلمان و بریتانیا و ایلات متحده

مقالات مرتبط :

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت