بازارهای جهانی در هفته پیش رو | هفته منتهی به 10 شهریور

بازارهای جهانی در هفته پیش رو | هفته منتهی به 10 شهریور
1402/06/06 734 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

هفته منتهی به 10 شهریور هفته شلوغی برای بازارهای جهانی خواهد بود؛ گزارش های بازار کار ایالات متحده، در کنار داده های درآمد و هزینه های شخصی، فرصت های شغلی، PMI ISM و رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم همگی در این هفته منتشر خواهند شد. در اروپا نیز سرمایه گذاران شاهد انتشار نرخ تورم منطقه یورو، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و سوئیس خواهند بود. علاوه بر این، شاخص PMI برای چین، کره جنوبی، هند، روسیه، اسپانیا، ایتالیا و کانادا منتشر خواهد شد. در نهایت، ترکیه، هند، برزیل و کانادا نیز قرار است ارقام رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم خود را گزارش کنند.


آمریکای شمالی، بازار کار

در ایالات متحده آمریکا پیش بینی می شود، حدود 170000 شغل در ماه آگوست ایجاد شده باشد که این میزان، کمترین افزایش از زمان از دست دادن 268000 شغل در دسامبر 2020 به شمار خواهد رفت. در همین حال، انتظار می‌رود نرخ بیکاری در همان 3.5 درصد ثابت بماند. پیش‌بینی می‌شود قیمت‌های Core PCE، که معیار ترجیحی فدرال رزرو برای تورم هستند، در ماه جولای 0.2 درصد نسبت به ماه افزایش یابد، که منعکس کننده افزایش مشاهده شده در ماه ژوئن است. بر طبق پیش‌بینی ها انتظار می رود درآمد شخصی شهروندان آمریکایی حدود 0.3 درصد رشد کند و هزینه‌های شخصیشان 0.6 درصد افزایش یابد. چندین داده مهم دیگر از جمله، آمار فرصت‌های شغلی، PMI تولید ISM و تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه دوم منـتشر خواهد شد،

job market usa

علاوه بر این‌ها، توجه به برآوردهای اولیه تراز تجاری کالا و موجودی های عمده فروشی، شاخص‌های صنعت در مناطق مختلف از جمله شاخص تولید فدرال رزرو دالاس و PMI شیکاگو نیز به دید گسترده تری به سرمایه گذران خواهد داد. در سایر نقاط قاره آمریکا، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم، PMI تولید و نرخ بیکاری برای کانادا و برزیل گزارش خواهد شد.

 

اروپا، هنوز فاصله زیادی تا تورم 2 درصدی باقی مانده است

در اروپا، تمرکز بر روی سیاست های پولی بانک مرکزی منطقه یورو خواهد بود تا بررسی کنند که آیا بانک مرکزی، نرخ ها را در ماه سپتامبر افزایش می دهد یا با توجه به عملکرد اقتصادی ضعیف اروپا، ترجیح می دهند نرخ ها را در همان سطح حفظ کنند. از دیگر داده های مهم می توان به انتشار داده های تورم منطقه یورو، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا اشاره کرد. انتظار می‌رود نرخ تورم سالانه در منطقه یورو برای چهارمین ماه متوالی کاهش یابد و به 5.1 درصد برسد که در صورت تحقق، نرخ تورم را به پایین‌ترین سطح از اوایل سال 2022 خواهد رساند اما همچنان فاصله زیادی با نرخ هدف 2 درصدی بانک مرکزی اروپا دارد. علاوه بر این، گزارش مشاغل کلیدی برای منطقه یورو، آلمان و ایتالیا منتشر خواهد شد.

 photo of central bank of Europe


آسیا، احتمالا آمارها، رکود اقتصادی را نشان دهد

ارقام PMI چین برای ماه آگوست احتمالاً گسترش رکود اقتصادی اخیر را نشان خواهد داد و سرنخ هایی را مشخص می کند که آیا احتمال دارد مقامات این کشور حمایت اقتصادی بیشتری برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت مسکن به کار گیرند یا خیر. در هند و کره جنوبی داده‌های PMI نیز به‌روزرسانی می‌شود، هند همچنین آمار تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه ژوئن را نیز منتظر خواهد کرد. در ژاپن نیز علاوه بر مجموعه ای از داده های اقتصادی از جمله اعتماد مصرف کننده برای ماه آگوست، آمار تولید صنعتی و خرده فروشی منشتر خواهد شد. در استرالیا نیز شاخص cpi منتشر خواهد شد.

pmi china


رویدادهای مهم این هفته

  • روز سه شنبه: شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده، فرصت های شغلی JOLTS
  • روز چهارشنبه: شاخص cpi استرالیا، تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه دوم ایالات متحده
  • روز پنجشنبه: درخواست دریافت بیمه بیکاری ایلات متحده، شاخص pmi چین، داده های تورم منطقه یورو
  • روز جمعه: cpi سوئیس، تولید ناخالص داخلی کانادا، cpi آلمان و نرخ بیکاری و آمار بازار کار و pmi ایلات متحده

مقالات مرتبط :

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت