نزدیکی کرک اسپرد گازوئیل به رکوردهای جدید

نزدیکی کرک اسپرد گازوئیل به رکوردهای جدید
1401/07/19 458 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

کرک اسپرد گازوئیل که یکی از معیارهای تعیین سود پالایشگاه‌ها می‌باشد، در روز جمعه به 77.32 دلار رسید و به بالاترین رکورد تاریخی آن در ماه ژوئن، نزدیک شد. همچنین کمبود عرضه ،دلیل رکوردشکنی کرک ها (بیشترین اختلاف بین نزدیکترین سر رسیدهای آتی) از ماه می بوده است .

کرک اسپرد گازوئیل سنگین باعث افزایش سود آوری پالایشگاه‌ها می‌شود اما برای مصرف کنندگان که شاهد افزایش قیمت کالاها و خدمات و افزایش قیمت سوخت برای حمل و نقل هستند، خبر خوبی نیست. همچنین برای مناطق شمال شرقی که برای گرمایش به گازوئیل متکی هستند مشکل ساز خواهد بود. هم‌اکنون عرضه سوخت در پایین ترین سطح فصلی قرارداشته  و در این مقطع زمانی از سال با سرعتی که باید افزایش نمی‌یابد. 

آمریتا سن، مدیر تحقیقات و یکی از بنیانگذاران شرکت مشاوره در لندن ( Energy Aspects Ltd ) می‌گوید: کمبود عرضه با قطعی پالایشگاه‌ها در اروپا و آمریکا شدت یافته و  در آستانه زمستان باید منتظر اتفاقات بزرگ بود. 

چندین پالایشگاه آمریکایی نیز به دلیل تعمیرات از چرخه تولید خارج شده اند که تولید سوخت را محدود می‌کند. همچنین پالایشگاه تولدو BP در اوهایو، به دلیل آتش سوزی یا حوادث دیگر تولید خود را متوقف کرده اند. در کنار اینها اعتصابات در پالایشگاه‌های فرانسه عرضه جهانی گازوئیل را کاهش می‌دهد و باعث افزایش قیمت سوخت در اروپا می‌شود.

منبع : Bloomberg

ترجمه اختصاصی بارز

مقالات مرتبط :

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت