تحلیل بنیادی فسبزوار

تحلیل بنیادی فسبزوار
فاطمه 1401/09/16 67 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

معرفی شرکت

هدف از سرمایه گذاری در مجموعه پارس فولاد سبزوار هدایت بخشی از نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید، و تکمیل و ایجاد توازن در زنجیره فولاد، توسعه مناطق کمتر توسعه یافته و نیز تولید و ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی بوده است. منطقه جوین سبزوار از پتانسیل ویژه نیروی انسانی و همچنین نزدیک بودن به منطقه سنگان که تامین کننده اصلی مواد اولیه تولید آهن اسفنجی و نزدیکی به شبکه ریلی راه آهن سراسری برای حمل و نقل محصولات فولادی جهت تامین مصارف داخلی و صادرات برخوردار است.

طابق مصوبه شورای اقتصاد به شماره ۶۵۵۹۲/۳۹ مورخ ۸۵/۰۴/۲۱ به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مأموریت داده شد تا در خصوص طرح جامع تولید فولاد در برنامه چهارم توسعه و به استناد بند ۶ ماده ۳ قانون برنامه و بودجه نسبت به سرمایه گذاری جهت ایجاد ظرفیت تولید ۶/۴ میلیون تن فولاد در سال در قالب طرح‌های استانی اقدام نماید. مقرر گردید مکان یابی پارس فولاد سبزوار توسط کمیته ای با مشارکت نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، استانداران استان‌های ذیربط و سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی کشور انجام گیرد.
 

مفروضات و پیش‌بینی

سال مالی این شرکت منتهی به آذرماه است و در بهمن ماه مجمع سالیانه برگذار خواهد کرد که تقسیم سود 90% خواهد داشت. تاثیر قطعی گاز در زمستان، خرید گرانتر گندله نسبت به سایرین و فروش گرانتر اسفنجی تولیدی در تحلیل در نظر گرفته شده است.

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت