تحلیل بنیادی ستران

تحلیل بنیادی ستران
1402/02/10 390 0 دیدگاه
مدت زمان مطالعه : دقیقه

معرفی شرکت

شركت سيمان تهران به عنوان پرسابقه ترین شرکت سیمانی کشور در سال ۱۳۳۳ تأسيس شد. اولين واحد توليدي اين شركت با ظرفيت ۳۰۰ تن در روز در سال ۱۳۳۵ مورد بهره برداري قرار گرفت. این شرکت از زمان تاسیس تاکنون از ۹ خط تولید سیمان بهره برداری نموده است.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۶ اساسنامه عبارتست از احداث کارخانجات سیمان، خرید، نصب، راه اندازی و بهره برداری از آن ها و صنایع وابسته به آن، اکتشاف و بهره برداری از معادن موردنیاز، مشارکت در سایر شرکت ها از طریق تأسیس یا تعهد سهام شرکت های جدید یا خرید یا تعهد سهام شرکت های موجود، سرمایه گذاری در شرکت های خارجی به صورت مشارکت یا تأسیس شرکت در خارج با رعایت مقررات قانونی، واردات مواد اولیه، لوازم یدکی و ماشین آلات مورد نیاز، صادرات محصولات تولیدی خود و شرکت های وابسته و بطور کلی شرکت می تواند به کلیه عملیات و معاملات مالی، تجاری و صنعتی- که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به تمام یا هر یک از موضوعات مشروحه بالا مربوط باشد، مبادرت ورزد.

 

مفروضات تحلیل

میانگین نرخ صادراتی کلینکر 1250 هزار تومان لحاظ شده است.

 

 

پیش‌بینی

در مورد تقسیم سود زیرمجموعه ها، سیمان ایلام و گیلان سبز که قبلا تقسیم سود نداشته اند، در سال مالی جاری و بعد به ترتیب تقسیم سود 60% و 80% لحاظ شده و در سهگمت و پیوند گلستان مشابه سال مالی قبل اعمال شده است.

سیمان تهران با در نظر گرفتن  تقسیم سود مشابه سال گذشته، هم اکنون پی بر ای فوروارد 5.3 واحدی دارد.

 

 

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

search credit cards
search credit cards
نظر ثبت شده 0
منوی سایت